خواص ماهی ها, دانستنی ها

5 خاصیت فوق العاده ماهی ساردین(حشینه) در درمان بیماری تیروئید

ید و چربی امگا 3

 ماده‌ی معدنی ضروری برای تولید هورمون‌های تیروئید است. بنابراین افرادی که کمبود یُد دارند ، در معرض خطر ابتلا به کم‌کاری تیروئید هستند ماهی این ماده غذایی با ارزش ، سرشار از یُد می باشد. بنابراین اگر دچار بیماری کم کاری تیروئید هستید ، حتما پزشک متخصص به شما توصیه می کند که غذاهای دریایی مصرف کنید. در حال حاضر خواص ماهی برای درمان تیروئید کم کار ، کاملا اثبات شده می باشد

امگا 3 در بهبود علائم کم کاری تیروئید کاملا موثر است.

پیشگیری از بیماری های قلبی

ساردین سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که برای جلوگیری از بیماری های قلبی مفید است. تحقیقات گروه علوم غذایی و تغذیه ، دانشگاه مینه سوتا نشان داده است که اسیدهای چرب امگا 3 مانند EPA
(اسید ایکوزاپنتانوئیک) و DHA ( اسید Docosahexaenoic ) کلسترول بد یا LDL را در بدن تجزیه می کنند و بنابراین به پیشگیری از بیماری های قلبی کمک می کنند. . 

همچنین شناخته شده است که اسیدهای چرب امگا 3 باعث تجزیه پلاک های شریانی می شود که باعث انسداد عروق و افزایش فشار خون می شود . با پاکسازی پلاک ، این اسیدهای چرب به کنترل فشار خون نیز کمک می کنند.

لخته شدن خون در عروق می تواند برای سیستم قلبی عروقی خطرناک باشد . مصرف منظم چربی های امگا 3 موجود در ماهی مانند ساردین برای قلب مفید است زیرا به کاهش کلسترول و فشار خون کمک می کند ، در نتیجه از سکته مغزی و تصلب شرایین جلوگیری می کند

جلوگیری از سرطان و بیماری های پوستی

یک گزارش تحقیقاتی درباره سرطان که توسط دکتر پاول براون و دکتر کوری اسپیرز در مجله انستیتوی ملی سرطان منتشر شده است ،

نشان داده است که دریافت کلسیم و ویتامین D می تواند:

🟢 در پیشگیری از انواع خاصی از سرطان ها مانند سرطان پستان بسیار مفید باشد.

🟢 ساردین یکی از بهترین منابع کلسیم و ویتامین D است. با این وجود تحقیقات بیشتر و آزمایشات بالینی مورد نیاز است.

🟢 چربی های موجود در ساردین نقش زیادی در سلول های پوست دارند. التهاب پوست را کاهش می دهد و درخشش سالمی به پوست شما می بخشد.

از آنجایی که ساردین ها به بدن ما در سطح سلولی کمک می کنند، سلول های پوست ما را بهبود می بخشد و در صورتی که خوب استفاده شوند، جوانه زنی می کنند. آنها فقط التهاب پوست را کاهش نمی دهند بلکه در ظاهر پوست نیز تغییراتی ایجاد می کنند.

حفظ سلامت روانی :

سلامت روان نیز به اندازه سلامت جسمی برای بدن مفید است. همانطور که ساردین ها دارای اسیدهای چرب امگا 3 هستند، از اختلالات خلقی مانند افسردگی، اضطراب و اختلال دوقطبی جلوگیری می کنند. مغز شامل 60٪ چربی است و بنابراین، چربی های امگا 3 می توانند نقش مهمی در حفظ سلامتی آنها ایفا کنند..

بسیاری از مطالعات نتیجه می گیرند که نسبت مناسب این چربی ها می تواند در حفظ سلامت روان ما کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که کاهش اسید های چرب امگا 3 موجب افزایش افسردگی و اضطراب می شود.

یافته های جدید نشان می دهد که ارتباط زیادی بین اسیدهای چرب امگا 3 و درمان افسردگی وجود دارد. در نتیجه، مصرف ساردین ماهیان می تواند از بروز اختلالات خلقی مانند اضطراب و افسردگی جلوگیری کند.

غذاهای دریایی در برابر برخی از انواع بیماری آلزایمر، سکته های مغزی و زوال عقل محافظت می کنند. DHA، نوعی امگا3، به ویژه برای حفظ حافظه قوی مفید است. برای عملکرد بهینه حافظه، دو بار در هفته ساردین را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *